STATICAL – naprawa pęknięć

Nierdzewne kotwy i mikropale dla naprawy statycznych problemów budynków

STATICAL pomoże rozwiązać wszelkie problemy statyczne obiektów zabytkowych i nie tylko. Począwszy od zwiększenia nośności fundamentów, przez naprawę, zabezpieczenie pęknięć ścian aż po innowacyjną instalację ocieplenia do dachu.

Statyczne zabezpieczenia obiektów

img015
Naprawa obiektów zabytkowych
Technologia stosowania prętów skręcanych ze stali nierdzewnej niesie wiele korzyści dla napraw obiektów zabytkowych. Olbrzymią zaletą jest wysoka wytrzymałość połączeń przy jednoczesnej minimalnej ingerencji w konstrukcję obiektu zabytkowego
img016
Napraw konstrukcji mostowych
Zastosowanie systemu Stati-Cal jest możliwe we wszystkich typach mostowych konstrukcji, z wyjątkiem konstrukcji stalowych. Zaletą jest szybka aplikacja i przy tym minimalne straty spowodowane przestojami w użytkowaniu.
img018
Naprawy obiektów z wielkiej płyty
Zastosowanie naprawy w systemach StatiCal w obiektach z "wielkiej płyty" jest korzystne ze względu na aplikowanie w płytkich bruzdach lub odwiertach bez konieczności przecinania istniejącego zbrojenia.
img017
Mikropalowanie
Technologia prętów skręcanych ze stali nierdzewnych jest wielką korzyścią dla naprawy obiektów zabytkowych z powodu jej wysokiej wytrzymałości przy minimalnej ingerencji w konstrukcje tych obiektów.

Dystrybucja na terenie Polski

Jesteśmy wyłącznym importerem i głównym dystrybutorem technologi do stabilizacji i wzmacniania Konstrukcji w systemie STATI-CAL

  • STATIbar – system aplikowanych do muru helikalnych ściągów ze stali nierdzewnej.
  • STATItile – helikalna kotwa wykonana ze stali nierdzewnej aplikowana do otworu w celu np. zespolenia wyboczonych ścian. System aplikowany na zaprawę StatliCal lub na sucho.
  • STATIdry – helikalna kotwa z zaostrzonym końcem służąca do wszelkich połączeń ścian z drewnem. Nie wymaga stosowania zapraw.
  • STATIasym – asymetryczna kotwa chemiczna służąca do łączenia luźnych, kruchych elementów fasad itp.
  • StatiCal R30N – systemowa zaprawa na bazie cementu dla systemów Statical.
  • STATIpile – system mikropali stosowany do wzmocnienia istniejących fundamentów lub wykonania nowych. Dzięki helikalnemu kształtowi działa zarówno na ściskanie jak i wyciąganie.

Stale poszerzamy zakres oferowanych usług. Współpracujemy z rzeczoznawcami, projektantami, inwestorami i wykonawcami.

Multimedia

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓŁPRACY

Zadzwoń lub napisz do nas. Zespół profesjonalistów udzieli fachowej porady i odpowie na każde pytanie!
Facebook