Stabilizacja i wzmacnianie konstrukcji
12.10.2021 | Famar - Nowoczesne Technologie

Mikropale STATI-pile – wzmocnienie i stabilizacja fundamentów Stati-CAL® jest to systemem, który wykorzystuje ściągi STATI-bar o kształcie helikalnym wysokiej wytrzymałości i systemową dwukomponentową zaprawę Stati-CAL® 30N. System Stati-CAL® służy do wykonywania napraw spękanych konstrukcji murowanych.

Wykorzystywany jest zarówno w obiektach współczesnych: jednorodzinnych, przemysłowych, jak i w budynkach wielkopłytowych i obiektach zabytkowych. To właśnie w nich znalazł szczególne uznanie służb konserwatorskich. Dzięki swoim zaletom związanym z trwałością, odpornością na korozję, łatwością montażu i niewielką ingerencją w zabytkową tkankę, coraz częściej wykorzystywany jest do naprawy sklepień, nadproży i murów obiektów historycznych.

Zainstalowanie STATI-pile jest bardzo łatwe i wymaga stosowania prostej techniki montażu. Używa się do tego celu ręcznych lub samojezdnych młotów pneumatycznych.
STATI-pile produkowany jest w długości podstawowej 1 m i średnicy Ø 60mm lub Ø 100mm. Zwiększenie długości mikropala następuje dzięki nakręceniu kolejnego odcinka. W ten sposób można postępować do momentu osiągnięcia potrzebnej długości.

STATI-pile był pierwotnie skonstruowany w celu dokonywania nieskomplikowanych napraw konstrukcji naruszonych statycznie, ale jego obecny zakres wykorzystania jest bardzo rozmaity. Obecnie, STATI-pile może służyć do podwyższenia nośności fundamentów, stabilizacji murów oporowych, w obiektach tymczasowych takich jak: pergole, przybudówki, wiaty, maszty oraz wszędzie tam, gdzie ze względu na uwarunkowania gruntowe, zastosowanie konwencjonalnych fundamentów byłoby utrudnione lub zbyt kosztowne.

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.