Realizacja w Złotoryi
Ta realizacja to kolejny dowód na to, że naprawa ścian nośnych może być prowadzona bez zbędnych naruszeń elewacji.
Z zarządcą nieruchomości tego budynku współpracowaliśmy już wcześniej, organizując szkolenie dla projektantów, inspektorów i kierowników robót.
Na szkoleniu zaprezentowaliśmy liczne korzyści płynące z zastosowania systemu STATI-CAL. Klient, z myślą o mało inwazyjnej naprawie ścian, skontaktował się właśnie z Nami!
Dlaczego naprawa ścian z wykorzystaniem metody STATI-CAL daje tak dobre efekty? Przede wszystkim możliwa jest naprawa elewacji bez uszkodzeń zbrojenia budynków. Ponadto, zastosowanie znajdują szczególnie jakościowe materiały budowlane.
Wykorzystujemy zaprawę StatiCAL 30N, która charakteryzuje się termokurczliwością i doskonałymi właściwościami. Przy użyciu pistoleta, zaprawą można wypełnić całą wolną przestrzeń. Stosujemy także poskręcane pręty STATI-BAR, sporządzone z jakościowej stali odpornej na procesy rdzewienia. W efekcie powstają trwałe wzmocnienia budynku. W jaki sposób przeprowadzana jest naprawa pęknięć ścian?
W pierwszej kolejności przygotowujemy szczeliny poziome przebiegające przez pęknięcia ścian. Szczeliny są frezowane, oczyszczane strumieniem wody i sprzężonego powietrza. W następnej kolejności przestrzeń ta jest wypełniana zaprawą. Kolejno wprowadzane są elastyczne, stalowe pręty stabilizujące ścianę. Całość jest zabezpieczana zaprawą, a w efekcie wzmocnienie ścian jest szczególnie długotrwałe. Wzmocnienia nie rzucają się w oczy, dzięki dociśnięciu i wygładzeniu zaprawy. Pęknięcia ścian są skutecznie zahamowane, a wszystko to realizowane jest z reguły w ciągu maksymalnie kilku dni.
Warto pamiętać, że z zastosowaniem technologii StatiCAL możliwa jest naprawa pęknięć ścian budynków różnego typu. W tym celu dobierane są odpowiednie materiały budowlane.