Maszynowe szlifowanie i polerowanie betonu

Wydajne i precyzyjne maszyny do szlifowania-gwarancją najwyższych jakości posadzek

Szlifowanie i polerowanie posadzki betonowej to niełatwe zadanie, a jednocześnie kluczowe z punktu widzenia uzyskania najwyższej jakości podłogi przemysłowej. Czynności te składają się na końcowy etap wykonania posadzki, który determinuje nadanie jej pożądanych parametrów eksploatacyjnych oraz efektownego wyglądu.
Odpowiednie wyszlifowanie i późniejsze polerowanie posadzki przemysłowej, wymaga doświadczenia, siły fizycznej, a przede wszystkim dobrej klasy urządzeń. Szlifowanie nadaje podłożu pożądanej równości i gładkości, ale służy również do usuwania zalegających na powierzchni betonowej posadzki - warstw epoksydowych, farby, kleju albo hydroizolacji.

Maszynowe szlifowanie i polerowanie betonuZe względu na zakres, dużą powierzchnię oraz precyzję, zalecamy maszynowe szlifowanie i polerowanie betonu. Do tego rodzaju czynności powszechnie wykorzystuje się profesjonalne szlifierki planetarne, jakie znajdują się także w naszej ofercie sprzedażowej.
Właściwe wykonane zabiegi szlifowania, pozwalają też na pozbycie się tzw. mleczka cementowego oraz otwarcie w posadzce porów – co sprzyja lepszej przyczepności w razie malowania podłoża farbami czy powlekania żywicą (rozwiązanie dla różnych obiektów – nie tylko przemysłowych, ale i sportowych, np. kortów tenisowych czy wielofunkcyjnych boisk).
Niewątpliwą zaletą szlifowania posadzek betonowych, jest nadanie jej przy okazji zwiększonej odporności na ścieranie, co ma znaczenie przy obiektach narażonych na dużą intensywność użytkowania. Każda naprawa posadzki betonowej, wymagająca aplikacji mas wypełniających, również wymaga szlifowania i wypolerowania powierzchni posadzki. Działaniu szlifierki zazwyczaj towarzyszy powstawanie pyłów, które utrudniają komfort pracy oraz późniejsze czyszczenie ścian oraz elementów konstrukcyjnych obiektu.
Niektóre maszyny do szlifowania i polerowania posadzki betonowej wyposażone są w pojemniki do przechwytywania pyłu. Dobre szlifierki mogą mieć także specjalne złącza dedykowane do integracji z odkurzaczem przemysłowym, dzięki czemu współdziałanie obu sprzętów zapewnia całkowicie bezpyłową pracę. Wiele lat doświadczeń w branży budowlanej, z którą wiąże się wykonawstwo oraz niejedna naprawa posadzki przemysłowej, sprawiły, że FAMAR stał się prawdziwym ekspertem w tej dziedzinie. Liczne realizacje inwestycyjne, jakie powstały przy naszym udziale, były też swoistym poligonem doświadczalnym dla stosowanych przez nas materiałów, środków, jak również urządzeń. Dzięki temu wypracowaliśmy idealną technologię pracy oraz wiemy, jakie maszyny są gwarancją najlepszej efektywności, dokładności oraz nieskazitelnego ostatecznego rezultatu.

Wiodąca marka szlifierek planetarnych do betonu

W ramach swojej oferty sprzedażowej, w czystym sumieniem możemy polecić szlifierki planetarne rosyjskiej marki Linolit. Przedsiębiorstwo Linolit funkcjonuje już niemal od dekady, a swoją renomę zawdzięcza m. in. wysokiej klasy maszynom do szlifowania i polerowania posadzek betonowych. Wśród stałych klientów tego producenta jest wiele krajów UE, a sama firma sukcesywnie bierze udział w prezentacjach i promocji swoich sztandarowych produktów na terenie całego świata. Doskonały standard szlifierek Linolit z powodzeniem sprawdza się w realizacjach posadzkowych dla szerokiego spektrum obiektów, np.:
⦁ centrów handlowych
⦁ budynków użyteczności publicznej (szkoły, urzędy, szpitale)
⦁ zakładów przemysłowych
⦁ hal magazynowych
⦁ infrastruktury parkingowo-garażowej

Linolit 800

to niezwykle wydajna i skuteczna maszyna do prac przy posadzkach z betonu, ponieważ jej powierzchnia robocza wynosi aż 800 mm. Posiada trzy głowice (średnica talerzy 270 mm x 3), co przekłada się na większą efektywność szlifowania, a także powoduje stabilniejszą pracę na pofalowanych/pofałdowanych powierzchniach. Model Linolit 800, którego napędza silnik Siemens o mocy 15 kW, jest idealnym sprzętem do szlifowania i polerowania wielkopowierzchniowych betonowych posadzek przemysłowych. Producent oszacował wydajność tej trójfazowej szlifierki na poziomie do 85 m 2 /h. Waga urządzenia to 567 kg, a regulowany zakres pracy dysków - zawiera się w przedziale od 0 do 1500 obrotów/min. Linolit 800 wyposażony jest w pyłoszczelną obudowę oraz specjalną dyszę/złącze do podpięcia przemysłowego odkurzacza..


Linolit 550

to nieco mniejszy sprzęt, jednak świetny do obróbki dużych i średnich powierzchni betonowych czy kamiennych. Trójfazowe urządzenie (380 V) dysponuje silnikiem o mocy 5,5 kW, waży 237 kg, a jego efektywność pracy sięga 39 m 2 /h. Posiada funkcjonalny przełącznik kierunku obrotu trzech roboczych talerzy (po 230 mm średnicy każdy). Reszta parametrów oraz opcji użytkowych pokrywa się z innymi modelami marki Linolit.


Linolit 670

to maszyna dwutarczowa z planetarnym systemem obrotu, o wadze 150 kg, zasilana napięciem 380 V i dwoma silnikami po 3 kW mocy każdy. Wydajność szlifierki szacowana jest na ok. 27 m 2 /h. Szerokość pasa obróbki powierzchniowej, to 670 mm, a zakres obrotów wynosi 0-700 na minutę. Pozostałe parametry i funkcje zbieżne są z modelem Linolit 800.


Linolit 330

Szlifierka i jednocześnie sprzęt do polerowania Linolit 330, to niewielka, jednotarczowa maszyna o mocy 3 kW, zasilana prądem o napięciu 230 V. Jej średnica robocza wynosi 330 mm, dlatego nadaje się do pracy na małych powierzchniach. Model Linolit 330 waży 96 kg i umożliwia obróbkę posadzki bardzo blisko ścian (do 2 mm). Po synchronizacji z odkurzaczem przemysłowym, zapewnia całkowicie bezpyłową pracę. Głowica przystosowana jest do montażu trzech albo sześciu narzędzi.


NOMEA 520

Szlifierka i jednocześnie sprzęt do polerowania NOMEA 520, to maszyna o mocy 4 kW. Jej średnica robocza wynosi 520 mm, dlatego nadaje się do pracy na średnich jak i dużych powierzchniach. Model NOMEA 520 waży 220 kg. Po synchronizacji z odkurzaczem przemysłowym, zapewnia całkowicie bezpyłową pracę. Posiada również dozownik na wodę o pojemności 20l, dzięki czemu doskonale nadaje się do wykonywania polerowania systemem "na mokro". Posiada regulację obrotów od 0-1200/min. Talerz bazowy posiada wielkość 230mm, a na głowicy znajdują się takie trzy.

Akcesoria, narzędzia i chemia

W sprzedaży posiadamy również akcesoria, narzędzia oraz chemię do renowacji posadzek przemysłowych poprzez polerowanie.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓŁPRACY

Zadzwoń lub napisz do nas. Zespół profesjonalistów udzieli fachowej porady i odpowie na każde pytanie!